Hírlevél
TOP termékek
Termékajánló
Termék részletek


Murexin EP Link Felületszilárdító 28kg (A+B komponens)

Nincs készleten
Murexin EP Link Felületszilárdító 28kg (A+B komponens)
Bruttó: 209 220 Ft/db
Rendelésre:
1-2 munkanap
Kiszerelés:

EP LINK

  • páraáteresztő
  • vízzáró
  • felületszilárdító
  • hosszú feldolgozási idő (kb. 50-60 perc)

 

Vizes bázisú epoxigyanta, cementbázisú alapfelületek impregnálásához és tapadóhíd előállításához, régi betonnak új cementtartalmú anyagokkal történő felhordásánál „friss a frissre“ technológiával.
Kapillárisok és pórusok kitöltéséhez is alkalmazható.

  • Műszaki adatok

    • kémiai bázis: vizes bázisú epoxigyanta
    • sűrűség: A + B komp.: kb. 1,056 g/ml
    • viszkozitás: A + B komp. kb. 529 mPA*s (+24°C)
    • szín: epoxi gyanta (viszkózus folyadék) és térhálósító (sűrű sárga
      folyadék)
    • anyagszükséglet: kb. 0,1 - 0,3 kg/m2 (alapfelület szívóképességétől függően)
    • keverési arány: A : B = 1 : 1,8 (felhasználástól függően homok hozzáadható)
    • hígítás: tapadóhídként történő alkalmazásnál a keveréket (A+B) 1:1 arányban vízzel hígítjuk
    • feldolgozási idő: 60 perc (+22°C, 500 g)
    • tapadószilárdság betonon (28 nap után): > 1,5 N/mm2

     

    Bedolgozás

    Javasolt szerszám

    Alacsony fordulatszámú elektromos keverőgép, megfelelő keverő edény, glettvas, fogazott glettvas, Micro lakkhenger, rákel, lehúzó gumi, tüskés henger.
    A szerszámokat felhasználás után azonnal vízzel meg kell tisztítani. A megszilárdult anyag csak mechanikai úton távolítható el a szerszámról.


    Keverés
    Mindig olyan mennyiségű anyagot készítsünk elő, melyet a termék feldolgozási ideje alatt (kb. 1 óra) be tudunk dolgozni.
    Az A és B komponensek a megfelelő keverési arányban kerülnek kiszállításra. A részegységek kiméréséhez mérlegre van szükség. A két komponens összekeverés előtt mindkét komponenst külön is fel kell keverni.


    Az A komponenst alaposan fel kell keverni egy alacsony fordulatszámú keverőgéppel (max. 300 U/perc), majd a megfelelő mennyiségű B komponenst hozzá kell adni és addig kell keverni, míg egy homogén, egyöntetű, csíkmentes anyagot kapunk (a keverési idő kb. 2-3 perc). Keverés közben mozgatni kell a keverőszárat körkörösen és függőlegesen, hogy az anyag egyenletesen elkeveredjen.


    Oda kell figyelni, hogy az edény alján és oldalán ne maradjon felkeveretlen anyag. Kerülni kell a túl hosszú és intenzív keverést, mely által légbuborékok kerülnek az anyagba. Az esetlegesen előforduló felkeveretlen részek miatt, valamint az egységes kikeményedés biztosítása és az egyes ragadós helyek elkerülése érdekében ajánljuk a már jól elkevert mennyiség áttöltését egy tiszta edénybe és ismételt alapos átkeverését.


    Tapadóhídként történő alkalmazás során tiszta vízzel 1: 1 arányban kell hígítani! Vízzel történő hígítás során, mindig a már összekevert A+B komponenshez kell hozzáadagolni. Amennyiben a még össze nem kevert A+B komponenshez adjuk a vizet, akkor a szilárdulásnál, kikeményedésnél, teherbírásnál és a végső szilárdságnál, illetve a rákerülő következő réteg tapadásánál problémát okozhat.


    FIGYELEM:
    A friss keverék feldolgozási ideje (nyitott idő) nagymértékben függ a keverék mennyiségtől, a hőmérséklettől és a keverés intenzitásától. A feldolgozási idő a két komponens összekeverésekor kezdődik! 

     

    Bedolgozás
    A megkevert anyagot az előírásoknak megfelelően az előkészített alapfelületre kell kiönteni és hengerrel vagy glettvassal a teljes felületen egyenletesen el kell oszlatni. Az alkalmazás során a tapadóhíddal ellátott felületre habarcs vagy beton kerül, akkor a habarcsot, illetve a betont „friss a frissre“ technológiával kell felhordani.

    A kiszáradt tapadóhídra is lehet habarcsot vagy betont felhordani, de akkor a még friss bevonatot tüziszárított kvarchomokkal meg kell szórni. A habarcsnak vagy a betonnak a felhordása előtt (24 óra után) a bele nem kötött felesleges kvarchomokot el kell távolítani (söprés, porszívózás).

     

    Az alapfelületnek tisztának, száraznak, fagymentesnek, szilárdnak, teherbírónak, alaktartónak, valamint por-, szennyeződés-, zsír-, olaj-, leválasztószer-, és laza részektől mentesnek kell lennie, és feleljen meg az érvényben lévő nemzeti és európai műszaki előírásoknak, irányelveknek, szabványoknak. Az aljzat nyomószilárdsága min. 25 N/mm², húzó tapadó szilárdsága 1,5 N/mm² legyen, legkisebb egyszeri érték min. 1,1 N/mm². Az aljzat nedvességtartalma max. 8,0 % lehet (CM módszer). Az alapfelület hőmérsékletének 8°C-nál nagyobbnak, valamint 3°C-kal a harmatpont felett kell lennie.

     

    Előkészítés
    Az alapfelületet a megfelelő mechanikai eljárásokkal elő kell készíteni.
    A nem megfelelő szilárdsággal rendelkező rétegeket (pl. cementtej, laza cementmaradványok) a felhordás előtt el kell távolítani pl. gyémántcsiszolással, sörétszórással, marással, golyószórással (az alapfelületnek nyitott pórusokkal kell rendelkeznie), majd portalanítás szükséges. A port olajmentes nagynyomású levegővel vagy porszívózással kell eltávolítani.

Webáruház készítés